آموزش استفاده از weka در matlab

نرم افزار وکا weka یکی از معروف ترین نرم افزارهای داده کاوی (data mining) می باشد.

عمده شهرت وکا به خاطر سادگی کار با آن و تعداد زیاد روشهای موجود داده کاوی آن می باشد. شما در این نرم افزار می توانید بیشتر دسته بندی کننده های مهم را پیدا کنید. هر دسته بندی کننده برای خود تنظیماتی دارد که کاربر می تواند با تغییر آنها نحوه عملکرد آنرا تنظیم کند.

کار با نرم افزار وکا معایبی دارد. یکی از مهم ترین معایب آن بسته بودن دست کاربر در تغییر توابع این نرم افزار است. به عبارت دیگر شما نمی توانید هیچ تغییری در روال اجرای یک دسته بندی کننده به عنوان مثال شبکه عصبی بدهید. شما فقط باید دیتا بدهید. خروجی بدهید. اگر بخواهید کد جاوا شبکه عصبی را تغییر دهید و یک شبکه عصبی بنا به ایده خود داشته باشید، غیر ممکن است. اما نرم افزار متلب MATLAB این مشکل را ندارد. در متلب شما می توانید هر تغییری که خواستید در کد انجام دهید.

weka-matlab-train-download

عیب بعدی وکا این است که همه چیز به صورت GUI انجام می شود. یعنی تمامی عملیات با کلیک کاربر انجام می شود و برای هر کاری پنجره ای تعریف شده است. لذا اگر شما بخواهید تغییری در روند برنامه انجام دهید باید همه چیز را از اول با کلیک انجام دهید. ولی در متلب شما می توانید یک پروژه بزرگ را پیاده سازی کنید و برای تغییر یک قسمت از تابع تنها به همان بخش مراجعه کرده و تغییر خود را اعمال کنید و سپس تنها با یک کلیک نتیجه تغییرات جدید را ببینید.

یکی از مشکلات متلب عدم وجود تمامی توابع وکا می باشد. نرم افزار وکا از نظر تعداد دسته بندی کننده ها نسبت به متلب کاملتر است. لذا گاهی لازم می شود که ما یکی از توابع وکا در متلب فراخوانی کنیم و از آن استفاده کنیم.

لینک دانلود

در این فیلم آموزشی قصد داریم که به شما نحوه استفاده از توابع وکا در متلب را آموزش بدهیم.

لینک تخته سفید
لینک آپارات

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *