کارگاه کاربرد نرم افزار متلب در پژوهشکده محيط زيست دانشگاه تهران

poster_MATLAB

کارگاه کاربرد نرم افزار متلب در شبکه های عصبی مصنوعی و الگوريتم های بهينه سازي  در تاريخ 18 لغايت 20 آبان 1393- ساعت 8 لغايت 16:30 در  پژوهشکده محيط زيست برگزار شد.
هدف از اين کارگاه که با حضور  19 نفر از دانشجويان تحصيلات تکميلی (کارشناسی ارشد و دکتری) بهداشت محيط، محيط زيست و سلامت در بلايا برگزار شد آشنايی دانشجويان تحصيلات تکميلی با قابليت های نرم افزار متلب در شبکه های عصبی و سيستم فازی و الگوريتم های بهينه سازي  بود.

 MATLAB workshop tehran university

 

سرفصل مطالب ارائه شده در 3 روز اجرای کارگاه به صورت ذيل بيان گرديد: 
در روز اول دانشجويان با محيط نرم افزار متلب شدند تا بتوانند چند کد ساده را در متلب بنويسند. به اين منظور چند مثال کاربردی نرم افزار متلب تدريس شد تا متلب ارائه شده برای دانشجويان قابل فهم و جذاب باشد و دانشجويان کاربرد اين نرم افزار و نيز هدف از برگزاری کارگاه را به خوبی درک کنند. نحوه ی ورود ديتا در نرم افزار و فراخوانی آن در برنامه، طريقه دسترسي به بخش های مختلف ديتا، تغيير در داده هايی که به اشتباه وارد شدند و يا مقداری ندارند،  آموزش داده شد.  علاوه براين دانشجويان با مثالهای گوناگونی از برنامه نويسی شرطی و حلقه نيز آشنا شدند. 
در روز دوم تمرکز اصلی بر شبکه عصبی مصنوعی بود. در ابتدای جلسه به صورت تئوريک بدون ورود به مباحث رياضی مطالب مورد نياز ارائه گرديد. سپس فرايند کار با شبکه های عصبی در نرم افزار آموزش داده شد که شامل پيش پردازش، آماده سازی داده ها و ساخت شبکه عصبی بود. 
در روز سوم دانشجويان با سيستم های فازی طريقه کد نويسی در نرم افزار متلب آشنا شدند.

 


محصولات مرتبط

blank blank
blank blank

2 دیدگاه دربارهٔ «کارگاه کاربرد نرم افزار متلب در پژوهشکده محيط زيست دانشگاه تهران»

  1. blank

    با سلام
    من به چند نمونه از مسائلی که با متلب حل شده نیاز داشتم میشه کمکم کنید؟ البته یاد اور بشوم که رشته ی من ریاضی است و این نمونه ها را به عنوان نمونه ی کاربرد ریاضی در زیست لازم دارم

    باتشکر
    شجاعی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *