آموزش ویرایشگر زنده متلب MATLAB Live Editor

برنامه های زنده در متلب

شاید اولین چیزی که با شنیدن زنده در ذهن شما تداعی شود، پخش زنده فوتبال باشد. متلب در نسخه های 2016 به بعد قابلیت جدیدی را به خود اضافه کرده است که شاید انقلابی در کدنویسی باشد . شما شبیه این قابلیت را به این سادگی در هیچ برنامه نویسی دیگری مشاهده نمی کنید.

ویرایشگر زنده متلب ، یک راه جدید برای ایجاد و ویرایش و اجرای کدهای متلب می باشد. در این ویرایشگر شما نتایج کد را همراه با خود کد می توانید مشاهده فرمایید. می توانید معادله ، تصویر، لینک ، متن فرمت دار به کد خود اضافه کنید. می توانید این کدهای زنده را با دیگران share کنید.

متلب ادعا می کند که ویرایشگر زنده برنامه نویسی شما را شتاب بیشتری می دهد و باعث می شود در یک محیط تعاملی با برنامه خود درگیر شوید و آنالیز داده و توسعه الگوریتم را به خوبی انجام دهید. در محیط برنامه نویسی قبلی شما برای دیدن نتایج باید بین پنجره های مختلف سوییچ کنید. به عبارت دیگر در محیط برنامه نویسی m فایل شما باید برای دیدن نتایج به command window یا پنجره باز شده مراجعه فرمایید. ولی در ویرایشگر زنده ، شما هم کد و هم نتایج را در کنار هم می توانید ببینید.

قابلیت بعدی که متلب به آن اشاره می کند، اضافه کردن تصویر و متن های فرمت دار به کد می باشد. با این کار شما می توانید بهتر کد خود را برای کاربر توضیح دهید. این کدها به راحتی می توانند توسط فرد دیگری فهمیده شوند و اگر لازم باشد بهبود داده شوند.

محیط برنامه نویسی زنده (LIVE) به مدرسین هم کمک می کند تا کد و معادله و تصویر و نتایج را در یک صفحه ارائه دهند.

ایران متلب فیلم آموزشی فارسی این قابلیت جدید متلب را تهیه کرده است. این فیلم آموزشی با همکاری تعداد زیادی افراد متخصص متلب تهیه شده است که امیدواریم باعث بهبود کدنویسی متلب علاقه مندان شود. 

لینک دانلود

مشاهده قسمت اول :

 


تصاویر انتخابی از این فیلم آموزشی :

live-script-matlab-course-free-download-learning-1
live-script-matlab-course-free-download-learning-4
live-script-matlab-course-free-download-learning-8
live-script-matlab-course-free-download-learning-2
live-script-matlab-course-free-download-learning-7
live-script-matlab-course-free-download-learning-3
live-script-matlab-course-free-download-learning-5
live-script-matlab-course-free-download-learning-6

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *