آموزش فارسی مدارهای مجتمع فرکانس بالا RFIC

 توصیف دوره آموزشی

 در این دوره ما به بررسی  اطلاعات  مربوط به دنیای RF می پردازیم. در ابتدا به خلاصه سازی اهداف یادگیری می پردازیم. و سپس مقدمه ای در مورد فرکانس رادیویی و مدار های یکپارچه در  فرکانس های بی سیم ارایه می کنیم. سپس در مورد کاربرد RFIC در سطح سیستم بحث می کنیم

 شما در ابتدا اطلاعاتی را در مورد پارامتر های مختلفRF نظیر پارامتر های S،  VSWR،  ضریب بازتاب و غیره  کسب کرده و تحلیل مدار های RF و خطوط انتقال با استفاده از نمودار ها و معادلات اسمیت درک خواهید کرد.  هم چنین ما درمورد مبانی  و اصولی نظیر  تطبیق امپدانس واندازه گیری توان بر حسب دسی بل توضیح می دهیم.

 ما سپس  به بررسی فرایند تولی مدار یکپارچه و  مراحل ، مواد و فنون دخیل در تولید IC می پردازیم. در نهایت در مورد   ریخته گری و PDK و دلیل اهمیت آن توضیح می دهیم.

 ما  نگاه مختصری بر مفهوم فناوری VLSI و شیوه ارتباط VLSI با طراحی RFIC خواهیم داشت. سپس  به بررسی اصول CMOS و شیوه استفاده از CMOS در طراحی RF  می پردازیم. در نهایت، اطلاعاتی در مورد  برخی طرح های مدار جالب نظیر امپلی فایر توان RF و توپولوژی ها و معماری های امپلی فایر توان RF ارایه می شود.

 این دوره اموزشی موجب بهبود دانش در مورد طرح فرکانس رادیویی می شود که در  بسیاری از  شرکت های  مخابراتی و بی سیم طراحی کننده محصولات بی سیم  استفاده می شود.

امید واریم از این دوره آموزشی لذت ببرید

جزییات کامل

ملزومات و نیازمندی ها کدام ها هستند؟

 دانشجویان نیازی به نرم افزار برای یادگیری این دوره ندارند ولی اگر شما علاقه مند به دوره های اموزشی پیشرفته  مربوطبه طراحی یادگیری هستیدف شما بایستی  ابزار های مختلف نظیر Cadence ,ADS tools, Mentor Graphics را برای اهداف طراحی نصب کنید. آن ها بایستی شامل اصول  مبانی الکتروتیک در سال دوم و سوم   مهندسی الکترونیک باشند.

از این دوره آموزشی چه اهدافی حاصل می شود؟

  ابتدا مرور مختصری در مورد طراحی RF صورت می گیرد و دلیل اهمیت آن بیان می شود. سپس می توانید به بررسی این موضوع بپردازید که ایا  یک دوره اموزشی در طرح RF را دنبال کنید یا خیر

مخاطب هدف  کیست؟

 دانشجویانی که مفاهیم الکترونیک تدریس شده  را در دوره الکترونیک/ برق و مهندسی مخابرات گذرانده اند.


دکتر مهرداد شریف بختیار از اساتید دانشگاه صنعتی شریف

 

جلسه اول

 

جلسه دوم

 

جلسه سوم

 

جلسه چهارم

 

جلسه پنجم

 

جلسه ششم

 

جلسه هفتم

 

جلسه هشتم

 

جلسه نهم

 

جلسه دهم

 

جلسه یازدهم

 

جلسه دوازدهم

 

جلسه سیزدهم

 

جلسه چهاردهم

 

جلسه پانزدهم

 

جلسه شانزدهم

 

جلسه هفدهم

 

جلسه هیجدهم

 

جلسه نوزدهم

 

جلسه بیستم

 

جلسه بیست و یکم

 

جلسه بیست و دوم

 

جلسه بیست و سوم

 

جلسه بیست و چهارم

 

جلسه بیست و پنجم

 

جلسه بیست و ششم

 

جلسه بیست و هفتم

 

جلسه بیست و هشتم

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *