آموزش تولباکس آنتن (Antenna Toolbox) متلب

Antenna Toolbox  یکی از تولباکس های جدید متلب می باشد که از متلب نسخه متلب 2015 به قابلیت های متلب اضافه شد.

با تولباکس آنتن متلب شما می توانید آنتن را طراحی و آنالیز و تصویرسازی کنید. این آنتن ها می توانند به صورت المان تکی یا آرایه ای باشند. شما همچنین می توانید با این تولباکس آرایه های خطی و مستطیلی از آنتن را با استفاده از کتابخانه های آماده طراحی کنید و پارامترهای هندسی و فضایی را تنظیم کنید.

المانهای آنتن شامل نوع های مختلف آنتن از قبیل dipole و monopole و patch و spiral و Yagi-Uda و horn می باشند. البته شما می توانید آنتن های سفارشی هم طراحی کنید و خصوصیات هندسی را با تولباکس معادله دیفرانسیل متلب یا ابزار CAD وارد محیط متلب کنید.

تولباکس آنتن متلب با روش ممان (MoM) خصوصیات پورتها را محاسبه می کند. این خصوصیات شامل امپدانس و خصوصیات سطحی مانند جریان و بار توزیعی و خصوصیات میدان مانند الگوی انتشار (radiation pattern) می باشند.

خصوصیات هندسی و نتایج آنالیز را میتوان با توابع آماده را مشاهده کرد. از این تولباکس همچنین می توان برای طراحی سیستم بی سیم antenna-to-bit استفاده کرد. یکی دیگر از قابلیت های آنتن تولباکس متلب آنالیز امپدانس می باشد که میتواند برای تطابق شبکه impedance matching استفاده کرد. همچنین می تواند برای شبیه سازی الگوریتم های beam forming استفاده شود.

لینک دانلود

 

 قسمت اول فیلم آموزشی آنتن تولباکس :

لینک آپارات

لینک یوتیوب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *