بسته آموزشی جامع بینایی ماشین

به عبارت ساده تر، بینایی ماشین یعنی ” آموزش ماشین به نحوی که ببیند “.
این زمینه تحقیقاتی بیش از 40 سال است که سابقه دارد اما رشد انفجاری اخیر تکنولوژی های تصویر برداری دیجیتال منجر به ایجاد مسائلی جدید شده است که بسیار هیجان انگیز و کاربردی است.
در بینایی ماشین دو زمینه تحقیاتی وجود دارد : هندسه 3 بعدی و شناسایی (recognition) .


در زمینه اول ، هدف استفاده از یک یا چند تصویر از یک صحنه با یک دوربین با پارامترهای مشخص یا نامشخص و تولید تصویر 3 بعدی از این تصاویر 2 بعدی می باشد.
زمینه دوم هدف شناسایی اشیا و افراد یا فعالیت های داخل تصویر می باشد. شبیه کاری که انسان می کند و مفهوم و ساختار و ارتباط صحنه های مختلف را درک می کند.

بینایی ماشین در متلب :

جعبه ابزار سیستم بینایی ماشین (Computer Vision System Toolbox™) تابع و الگوریتم هایی برای طراحی و شبیه سازی سیستم های بینایی ماشین و پردازش ویدئو در اختیار کاربران متلب قرار می دهد.

شما می توانید استخراج و شناسایی و تطبیق ویژگی را به سادگی برای کاربردهایی مثل شناسایی شی (object detection) و دنبال کردن (tracking) و تخمین حرکت (motion estimation) و پردازش ویدئو (video processing) در این تولباکس انجام دهید.

برای ماشین بینایی 3 بعدی ، این جعبه ابزار از ابزارهایی برای کالیبراسیون دوربین ، بینایی استریو و بازسازی سه بعدی و پردازش ابری سه بعدی استفاده می کند.

این جعبه ابزار بر مبنای یادگیری ماشین می باشد، لذا شما می توانید سیستم های مورد نظر را آموزش دهید. سیستم تحت آموزش می تواند یک سیستم شناسایی شناسایی شی و تشخیص شی و بازیابی تصویر باشد.

الگوریتم های موجود در این جعبه ابزار شامل توابع متلب ، اشیای سیستم (System objects) و بلوک های سیمولینک می باشد.


بخش اول : آموزش فارسی شناسایی و استخراج ویژگی در بینایی ماشین

blank

(بر روی تصویر بالا کلیک کنید)


2 دیدگاه دربارهٔ «بسته آموزشی جامع بینایی ماشین»

  1. blank

    با سلام. فیلم ” آموزش فراسی شناسایی و استخراح ویژگی در بینایی ماشین ” رو چه طوری میتونم تهیه کنم. لینک دانلود کاملش رو پیدا نکردم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *